Zarazni Bolesti

Go down

Zarazni Bolesti

Пишување  Admin on Вто Ное 27, 2007 2:35 pm

Варичела (овчи сипаници)
Вошки
Глисти
Жолтица (Хепатитис А)
Заушки (Мумпс)
Импетиго
Инфекции со хемофилус
Коњуктивитис
Менингитис
Менингококна болест
Морбили (мали сипаници)
Настинка
Рубеола
Туберкулоза
ХИВ - СИДА
Црна кашлица
Џардиаза
avatar
Admin
Admin

Број на мислења : 13
Registration date : 2007-11-26

Преглед на профилот на членот http://majka.4umer.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот