Planiranje na bremenosta

Go down

Planiranje na bremenosta

Пишување  Admin on Вто Ное 27, 2007 10:46 am

Да се биде родител е постојано возбудлива работа. Пред да забремениш, размисли за емоционалните и животни искуства со кои ќе се соочиш како родител. Многу е важно ти и твојот партнер да се согласувате за многу работи или да почнете да разговарате за вашите разлики, пред да забремениш.
Треба да размислиш за овие прашања:
Зошто сакам да имам дете? Дали е тоа твое решение? Дали твојот партнер, родител или некој друг те убедува?
Дали двајцата сте подготвени да бидете родители? Како ќе влијае детето на вашата врска?
Ако не си во врска, дали си подготвена сама да го чуваш детето?
Како ќе влијае детето на твоите едукациски планови и планови за кариерата?
Дали си подготвена да бидеш родител на болно дете или дете со посебни потреби?
Дали уживаш во времето поминато со деца? Можеш ли да се замислиш како родител?


/www.femalelife.com

Raskazete za vas...kako i koga odlucivte deka sakate dete?
avatar
Admin
Admin

Број на мислења : 13
Registration date : 2007-11-26

Преглед на профилот на членот http://majka.4umer.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот